שירים שמביאים אותי לחשוב - "הדברים שאותי משמחים"

"מוזיקה, ללב היא חודרת..."


אוהבת לעורר עניין ומחשבה בעזרת מוזיקה ושירים שמדברים אל הראש והלב גם יחד. משלבת זאת רבות בלמידה ותלמידיי תורמים גם הם מעולמם המוזיקלי ללמידה המשותפת בכיתה. זו שפה שכולם מבינים, פעמים רבות היא משרתת אותי טוב יותר מכל סוג פעילות אחר.

דבר נוסף שאני אוהבת מאוד הוא שילוב של כלים טכנולוגיים, במיוחד שמדובר בעיצוב חומרי למידה או תוצרים של התלמידים. הפעילות שלפניכם משלבת את שני התחומים הללו ונוסתה כבר מספר פעמים בהצלחה רבה.

השיר "הדברים שאותי משמחים" מאפשר לנו לעסוק בהיכרות עם הדמות הדוברת, להעמיק לעולמה, לעצב את זהותה ולתהות יחד מדוע אלו הדברים שמשמחים אותה. בפעילות הזו אני מזמינה את התלמידים לזהות את הדברים שאותי משמחים בדיוקן שערכתי במצגת. לאחר מכן, אני מזמינה אותם להכין דיוקן אישי משלהם. התלמידים הכינו דיוקן במצגת ולאחר מכן הצגנו אותם בעזרת המקרן וניסינו לנחש למיש שייך הדיוקן. ניתן לעשות זאת גם עם עיתונים, פוסטרים וכל חומר אחר העולה בדמיונכם.

תוצרי ההיכרות נתלים בגלריית האמנות המתחלפת שבכיתה.


מבקשת מכל מי שמשתף את התכנים שלי לעשות זאת ע"י קישור לפוסט המקורי בבלוג או בעמוד הפייסבוק, שם מופיעה הפעילות בצמוד להסברים וביאור, וגם כדרך להודות על החומרים הניתנים באהבה.
מוזמנים גם לעמוד הפייסבוק - בכיתה שלי,
עד הרעיון הבא,
חופית.


תגובות

 1. מהמם!!!!! גם אני אוהבת לשלב שירים בשיעורי שפה. הילדים נהנים ללמוד שירים שלא הכירו, אני נהנית מהעובדה שהילדים נחשפים לשירים חיוביים ומשמעותיים(:

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה שחלקת איתי, זה בהחלט מפתח להיכרות מעמיקה עם הילדים ועם עצמנו, במיוחד כשבוחרים שירים שקרובים לעולמם.

   מחק
 2. מקסים. כל הכבוד🌹בהחלט העזר ברעיונות שלך❤️תודה

  השבמחק
 3. יש סיבה למה הקבצים לא נפתחים לי? כתוב לי שאין גישה.

  השבמחק

הוסף רשומת תגובה